HİPERPİGMENTASYON NEDİR NASIL GİDERİLİR

Hiperpigmentasyon yaygın bir cilt sorunudur  ve cilt koyu lekeleri olarak bilinir.Hiperpigmentosis, güneşe maruz kalma, hormonal değişiklikler, akne izi, cilt yaralanmaları, iltihaplanma veya yaş gibi farklı faktörlerden kaynaklanır.Güneşe maruz kalma, cildi zararlı güneş ışınlarından korumak için doğal bir güneş koruyucu olarak melanin üretimini tetikleyen hiperpigmentasyonun ana faktörüdür. Güneş lekeleri çoğunlukla güneş, yüz, boyun, dekolte, kollar ve eller gibi güneşe maruz kalan bölgelerde görülür. Hiperpigmentasyonun başka bir formu, hormonal dalgalanmaların tetiklediği melazmadır. Çoğunlukla  güneşe maruz kaldığında melaninin aşırı üretiminden kaynaklanan daha büyük yamalar halinde görülür.Akne, kesikler, yanıklar, kimyasal kabuklar, dermatit veya sedef hastalığı da hiperpigmentasyona neden olur. İyileştikten sonra cilt koyulaşır ve rengi solur. Yaş, cilt pigmentasyonunun başka bir nedenidir. Melanositlerin (melanin üreten hücreler) yenilenmesi azalır ve yaşlı hücrelerin boyutu artar, bu da renk lekesine neden olan daha yoğun bir dağılım oluşturur. Güneşe maruz kalma, yaşlılık lekelerinin rengini ve oluşumunu artırır.

önleme:

Cilt pigmentasyonunu önlemenin en iyi yolu,  C vitamini, E ve Üzüm çekirdeği ekstresi gibi antioksidanları yüksek olan kremleri kullanmaktır.

Cilt Aydınlatıcı  VIATA VİTAMİN C KREM hiperpigmentasyonu önlemede  şaşırtıcıdır. Sıvı Oksijen, Tetraheksadesil Askorbat (kararlı C vitamini formu), Transresveratrol (üzümlerde bulunan güçlü polifenol), Niasinamid (B3 vitamini türevi), Hibiscus Çiçek Özü ve L-Ergothioneine (çift etkili güç aktif) ile formüle edilmiş konsantre bir yosun bazlı güçlendirici krem Melanojenezi azaltır ve skarların neden olduğu yaşlılık lekelerini ve pigmentasyonunu hafifletir. Sonuç daha parlak ve hatta cilt tonudur. Yaşlanma karşıtı özellikler sunar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 
 
 

Sohbeti Başlat
Viata Kozmetik Whatsapp İletişim