VITAMIN C – CİLT İÇİN SÜPER BESİN

C vitamini, cilt bakımında elit aktif bileşenler ailesinin bir parçasıdır. Herhangi bir cilt bakım uzmanı, cilt bakım rejiminizde C Vitamini içeren bir ürün kullanmanızı önerir. Hücre bütünlüğünü korumak için gerekli bir bileşendir ve kapsamlı bir şekilde incelenmiş ve gerçek sonuçlar veren az sayıdaki bileşendir. Cilt bakımında C vitamini, farklı dağıtım sistemleri ve raf ömrü ile birçok şekilde gelir. Cilt bakım ürünlerinde bulabileceğiniz C Vitamini türleri:

Askorbik Asit – son derece kararsız, suda çözünür C vitamini formu.

L-Askorbik Asit – kararsız, suda çözünür C Vitamini formu.

Magnezyum Askorbil Fosfat – askorbik asitten daha iyi penetrasyon oranına sahip ve cilde çok daha yumuşak olan hidro-çözünür ve kararlı C vitamini formu.

Askorbil Palmitat – yağda çözünür C vitamini formu.

Sodyum Askorbil Fosfat  – kararlı C vitamini formu.

Tetraheksildesil Askorbat – C vitamini, yağda çözünür ve yüksek cilde nüfuz etme oranı oldukça kararlı bir formdur.

ÖNEMLİ UYARI:

Hangi C Vitamini formunun sizin için uygun olduğunu dikkatli bir şekilde seçmelisiniz, çünkü birkaç sorunla birlikte gelir. C vitamini formlarının çoğu kararsızdır. Işığa, oksijene ve ısıya maruz kalan kararsız C Vitamini formları oksitlenecek ve açık sarıdan turuncu veya kahverengi renge değişecektir. Zamanla, çevresel faktörlere maruz kalan bir üründeki C Vitamini, bozulur ve etkinliğini kaybeder. Asidik doğa duyarlılığa neden olur. Bu, cildin iltihaplanmasını tetikleyebilen, yanma hissi, kızarıklık ve kuruluk ile sonuçlanan, hassas ve reaktif cilt için büyük bir sorun yaratan L-Askorbik Asit ile yaygındır. Hidro-çözünür C vitamini formları, daha derin katmanlarına emilmek yerine cildin üzerinde oturuyor. Bunun nedeni, yağ bazlı ve su bazlı ürünleri nüfuz eden cildin lipit bariyerinin olmasıdır.

Tetraheksidesil Askorbat gibi ürünlerimizde oldukça kararlı bir C vitamini kullanmayı tercih ediyoruz. Cilt tarafından derinden emilir ve kollajen sentezini arttırır ve serbest radikallere karşı yüksek hücre koruması sağlar, askorbik asitten 50 kat daha fazla hücre canlılığını arttırır. E Vitamini ile birlikte artan yaşlanma karşıtı etkiler sunar.Deride Tetraheksidesil Askorbat kullanmanın faydaları:Yaşlanma karşıtı özellikler. Cildinizin görünümünü tonlarken ve sıkılaştırırken ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltır.Koyu alanların görünümünü azaltır ve cildi aydınlatır.Yağlı ciltlere ve tıkanmış gözeneklere yardımcı olur.Dermise C Vitamini dönüşüm oranı yüksektir.Cilt hücrelerini serbest radikallerin oksidatif stresine karşı korur.VIATA  C VİTAMİNİ SERUMU , antioksidan korumayı arttıran iki kararlı C Vitamini formu içerir ve yosun özleri ve uçucu yağlarla birlikte, gözenekleri engellemeden cildi derinlemesine nemlendirir ve besler, cilde hafif ve nemlendirici bir his bırakır. Sadece kuru, hasarlı ciltlerde değil yağlı ve karma ciltlerde de kullanılmasını sağlayan yağ üretimini kontrol edebilen bileşenler içerir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 
 
 

Sohbeti Başlat
Viata Kozmetik Whatsapp İletişim